Formlar

Gerekli Belgeler

Satın alacağınız alan adına ve yapacağınız işleme göre aşağıdaki ilgili formları tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 • Sorumlu Değişikliği Onay Formu

  Alan adı sorumlu değişikliği başvurularının gerçekleşebilmesi için doldurularak ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gereken formdur. Alan adınıza ilişkin "Sorumlu Değişikliği" başvurunuzun gerçekleşebilmesi için alan adı sahibinin yazılı ve imzalı onayı gerekmektedir. Bunun için, lütfen aşağıda PDF ve .doc formatında bulunan formu (varsa) kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırdıktan sonra doldurarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde tarafımıza iletiniz. Sorumlu değişikliği işlemi yapılacak olan alan adı şahsa / kişiye ait ise, form ile birlikte, alan adı sahibinin kimlik fotokopisinin de iletilmesi gereklidir.

 • Alan Adı Tahsis Formu

  Alan adı kaydı tahsis başvurularının gerçekleşebilmesi için doldurularak ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gereken formdur. https://www.dns.com.tr web adresinden -tarafınızdan ya da sizin adınıza- yapılmış olan "alan adı tahsis" başvurunuzun gerçekleşebilmesi için yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir. Bunun için, aşağıda yer alan PDF yada .doc formatındaki başvuru formlarından birini doldurarak kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ve kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz beklenmektedir. Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz, aksi takdirde fomunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayınız. Formu kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ya da doldurmanız gerekmektedir. Lütfen kuruluş yetkilisinin ad/soyad bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı ve imzalamayı unutmayınız. Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş ünvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir. Alan adı sahibinin kişi olması durumunda, formun elektronik ortamda doldurulup imzalanarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

 • Alan Adı Silme Onay Formu

  Alan adı silme başvurularının gerçekleşebilmesi için doldurularak ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gereken formdur. https://www.dns.com.tr web adresinden -tarafınızdan ya da sizin adınıza- yapılmış olan "alan adı silme" başvurunuzun gerçekleşebilmesi için yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir. Bunun için, aşağıda yer alan PDF yada .doc formatındaki başvuru formlarından birini doldurarak kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ve kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz beklenmektedir. Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz, aksi takdirde fomunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayınız. Formu kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ya da doldurmanız gerekmektedir. Lütfen kuruluş yetkilisinin ad/soyad bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı ve imzalamayı unutmayınız. Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş ünvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir. Alan adı sahibinin kişi olması durumunda, formun elektronik ortamda doldurulup imzalanarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

 • Alan Adı Bilgi Güncelleme Formu

  Alan adı sahip bilgilerinin güncellenebilmesi için doldurularak ".tr" Alan Adı Yönetimi'ne gönderilmesi gereken formdur. Üzerinize kayıtlı olan bir alan adına ilişkin herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda, sistemimizde bulunan alan adı bilgileri de bu değişiklikler doğrultusunda güncellenmelidir. Güncelleme işlemi için yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir. Bunun için, aşağıda yer alan PDF yada .doc formatındaki başvuru formlarından birini doldurarak kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ve kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz beklenmektedir. Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz, aksi takdirde fomunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayınız. Formu kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ya da doldurmanız gerekmektedir. Lütfen kuruluş yetkilisinin ad/soyad bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı ve imzalamayı unutmayınız. Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş ünvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir. Alan adı sahibinin kişi olması durumunda, formun elektronik ortamda doldurulup imzalanarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.